Předpremiéra filmu CHVILKY - 18.11.2018

V neděli 18. listopadu 2018 se ve velkomeziříčském kině uskutečnila předpremiéra filmu Beáty Parkanové s názvem Chvilky.

Ačkoliv jde film meziříčské rodačky do kin až ve čtvrtek 22. listopadu v meziříčském kině Jupiter ho diváci viděli v předpremiéře už v neděli 18. listopadu. Film se z části natáčel v našem městě. Režisérka a scénáristka tohoto filmu Beata Parkanová vyrůstala právě v našem městě a tak část děje svého filmu zasadila právě k nám. Jsou zde záběry před NKT, v bytě babičky hlavní posty, který je na ulici Na Vysluní, v Domově pro seniory v Čechových sadech (scéna s Taťanou Medveckou). Dále se také natáčelo na zábavě v Heřmanicích a k úchvatné závěrečné scéně posloužil výhled z Dědkovské hory u Netína.

 

Film vypráví o pocitech Anežky hraje Jenovéfa Boková, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným nedorozuměním, sporům. Neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít. Film Chvilky vypráví příběh o základních situacích, vztazích a emocích, které potkávají každého člověka, jsou mu důvěrně blízké a známé. Vyprávějí o lásce, bolesti, oddanosti, ale také o naději, že člověk dokáže svá zranění přeměnit v sílu.

Po skončení filmu proběhla diskuze s tvůrci režisérkou a scénáristkou Beatou Parkanovou a představitelem otce hlavní hrdinky hercem Martinem Fingerem. Diskuzi moderoval ředitel Jupiter clubu Milan Dufek, který vyzval publikum, aby se ptalo tvůrců na to, co je zajímá. Diváky zajímalo jak vybírala herce do filmu a jaká je Beáta režisérka, jaké strasti i radosti zažili při natáčení, jaký druhý film Beáta chystá. Diskuzi si můžete pustit na našem videozáznamu.

 Josef Kašpar

Kalendář akcí

květen
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.